Oszczędna Mama

Zabawki DIY

Z dzieciństwa najbardziej pamiętam dwie zabawki: fioletową przytulankę, która nazwałam Bunia – nie pytajcie mnie dlaczego naprawdę nie mama pojęcia i długo wyczekiwana lalkę Barbie kupioną oczywiście w sklepie „Pewex”. Wtedy nie było tych cudownych sklepów z zabawkami, magicznej krainy pełnej lalek, misiów, klocków lego. Trudno wejść i nic nie kupić, ale nie da się też kupić wszystkiego…….te ceny!

Alternatywą dla drogich zabawek mogą być zabawki wykonane przez nas samych lub wspólnie z całą rodzinką. Internet pełen jest cudownych i niesamowitych inspiracji. Często do stworzenia zabawki możemy wykorzystać kilka rzeczy znalezionych w domu. A dzieciaki je wprost uwielbiają. Jest jeszcze jedna zaleta. Uczymy dzieci, że nie wszystko trzeba lub można kupić, że warto czasami włożyć trochę pracy i zrobić coś samemu. Dzieciaki uczą się też cierpliwości bo najpierw musimy coś pomalować, musi wyschnąć potem coś kleimy, czasami proces tworzenia trwa kilka dni.

Ja muszę się Wam  przyznać do jeszcze jednego – tworzenie tych zabawek to dla mnie ogromna frajda. Widzę coś na jakimś blogu lub stronie i już w głowię kotłują mi się pomysły. Zbieram materiały i zaczynam tworzyć. Czasami sama, a czasami wciągam w to całą rodzinę. Na zdjęciach poniżej kilka zabawek DIY – koszt całkowity O zł!

1. Akwarium – przepraszam za jakość zdjęć – ale robiłam je telefonem dawno dawno temu, gdy bloga nie było w planach ;) Wykonane zostało przy pomocy kartonowego pudełka, papierów kolorowych, kilku guzików, plasteliny i muszelek.

DSC_01862. Kartonowa kuchnia – godzinami bawiliśmy się w restaurację lub Masterchefa. Olcia serwowała nam makaron z dodatkiem sosu z owocami morza, a wszystko to doprawione dziecięcą wyobraźnią.

???????????????????????????????

3. Ulepimy dziś bałwana czyli szydełkowy Olaf – znaleziony TUTAJ

???????????????????????????????

???????????????????????????????

4. I ostatnie prace – mebelki do domku dla lalek. Jaki czas temu udało mi się kupić niezwykły drewniany domek wykonany przez Tatę dla swoich córek, a że córeczki wyrosły to domek za całe 20 zł trafił do nas. Długo szukałam odpowiednich mebli – bo chciałam, aby były drewniane i jak już coś znalazłam to cena znacznie przewyższała przeznaczony na to budżet. W końcu udało mi się znaleźć drewniane puzzle/mebelki. Ale przy okazji znalazłam też kilka inspiracji diy i postanowiłam je wypróbować. Łóżko powstało z bambusa, całość skleiłam klejem na gorąco. Do stworzenia szafy użyłam kartonowego pudełka po syropie, wykałaczki, kleju, farbki i ozdobnego papieru. Rozkleiłam pudełko i kolorową część obkleiłam papierem, następnie ponownie skleiłam pudełko, przykleiłam nogi(papierowe kulki pomalowane na biało), wycięłam ozdobne elementy i wieszak i gotowe :)

???????????????????????????????

???????????????????????????????

???????????????????????????????

???????????????????????????????

???????????????????????????????
???????????????????????????????

Myślę, że robienie takich zabawek to ogromna oszczędność, a przy tym niezwykłe wspólnie spędzone chwilę. Zachęcam Was do tworzenie. Już wkrótce więcej pomysłów na zabawkowe DIY!

Lubisz czytać oszczędną mamę?

Podaj swój adres email i otrzymuj na bieżąco powiadomienia o nowych artykułach, konkursach, promocjach i sposobach na oszczędzanie!


Dodaj komentarz